Мобільна цифрова лабораторія

Агенція стійкості культури та партнери запустили проєкт “Мобільна цифрова лабораторія” (MOCEL).

Мета запуску Мобільної цифрової лабораторії для загроженої культурної спадщини (Mobile Сultural Emergency Lab (MOCEL)) – допомогти українським музеям оцифрувати найбільш цінну і загрожену частину своїх фондових збірок та облікової документації.
 
Переведення цінностей у “цифру” не просто відкриває перед музеями додаткові можливості збереження, вивчення та представлення своїх колекцій, але й є обов'язком, особливо в умовах цілеспрямованого нищення та викрадення росіянами наших культурних цінностей.
 
Очевидно, що якісне оцифрування потребує дорогої техніки та відповідних навиків, що зараз недоступно для більшості українських музеїв. Ми неодноразово отримували звернення і запити від них саме щодо такої допомоги.
 
Тож у відповідь на ці запити, завдяки міжнародним партнерам Cultural Emergency Response, ALIPH Foundation та Нідерландському архіву Nationaal Archief ми підібрали необхідне обладнання для оцифрування документів, станкового живопису, об’ємної та дрібної пластики, негативів та інших предметів, які наповнюють музейні фонди та архіви. Це обладнання ми передаємо музеям на визначений термін, проводимо навчання і у подальшому музеї оцифровують пріоритетні для них предмети і документи.
 
Проєкт орієнтований на невеликі музеї та музеї із більш загрожених територій.
 
Подати заявку можна, заповнивши анкету https://forms.gle/sB6kergKiLcKQC2d6

2025-03-11

Мобільна цифрова лабораторія

Музей суднобудування та флоту розпочинає оцифрування архівних матеріалів

Мобільна цифрова лабораторія

Розпочалося оцифрування колекції Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Мобільна цифрова лабораторія

Житомирський обласний краєзнавчий музей приєднався до проєкту з оцифрування експонатів

Як ми можемо вам допомогти?

Надішліть ваше запитання, заповнивши цю форму (усі поля обов’язкові)